DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Juicy Chemistry - certifikáty

Norma COSMOS

Norma COSMOS je nová kozmetická certifikácia vyvinutá na harmonizáciu rôznych certifikátov a označení s cieľom vytvoriť jeden štandard, ktorý je medzinárodne uznávaný pre prírodnú a organickú kozmetiku. „COSMetic Organic Standard - COSMOS“ bol oficiálne uvedený do prevádzky vo februári 2011 a ako výsledok stretnutí popredných európskych certifikačných orgánov prírodných kozmetických prípravkov tvoriacich neziskové združenie AISBL štandardu COSMOS.

Združenie štandardov COSMOS sa skladá z piatich zakladajúcich členov, ktorí teraz autorizujú a dohliadajú na certifikáciu, vrátane združení Soil Association (UK), Ecocert (Francúzsko), Cosmebio (Francúzsko), BDIH (Nemecko) a AIAB / ICEA (Taliansko). Hlavným cieľom je schvaľovať inšpekciu a certifikáciu organických a ekologických výrobkov, ekologických systémov a rešpektovanie životného prostredia v celom výrobnom reťazci. V súčasnosti je pod záštitou COSMOS certifikovaných viac ako 5 000 spoločností a viac ako 30 000 výrobkov predaných do viac ako 45 krajín.

V rámci tohto štandardu sú základné zásady prevencie a bezpečnosti, ktoré sa odrážajú v procese výroby surovín až po distribúciu hotových výrobkov.

 

Tieto princípy zahrňujú:

Podporu využívania výrobkov z ekologického poľnohospodárstva a rešpektovanie biodiverzity· Zodpovedné využívanie prírodných zdrojov a rešpektovanie životného prostredia· Používanie spracovania materiálov a výrobné procesy, ktoré sú čisté a rešpektujú ľudské zdravie a životné prostredie· Integráciu a rozvoj konceptu „zelenej chémie“ namiesto používania petrochemických látok· Zabezpečenie transparentnosti pre spotrebiteľov

 

Norma COSMOS týkajúca sa pôvodu a spracovania kozmetických prísad je rozdelená do piatich kategórií:

  • Fyzicky spracované poľnohospodárske prísady - organické poľnohospodárstvo, ktoré odráža čisté spracovanie alebo umožňuje jednoduché spracovanie;
  • Chemicky spracované poľnohospodárske prísady - certifikovateľné použitím organických poľnohospodárskych surovín a výrobných procesov, ktoré sú čisté a povolené, všetko pod záštitou „zelenej chémie“;
  • Voda - necertifikovateľná a musí spĺňať hygienické normy;
  • Minerály a prísady minerálneho pôvodu - necertifikovateľné, vyžadujú jasné environmentálne pravidlá pri ich používaní a ďalšom spracovaní;
  • Ostatné prísady - povolený je veľmi obmedzený zoznam konzervačných látok a niektorých prísad, pokiaľ nie sú k dispozícii účinné prírodné alternatívy na zaistenie bezpečnosti spotrebiteľov alebo účinnosti produktu. Certifikované produkty COSMOS sú označené značkou „COSMOS ORGANIC“ alebo „COSMOS NATURAL“ závislosti od úrovne ich certifikácie.

From 2017, Juicy Chemistry Products are produced and manufactured in accordance with COSMOS strict standards and have been previously certified by ECOCERT under the COSMOS standard.

 

Od roku 2017 sa produkty Juicy Chemistry vyrábajú v súlade s prísnymi normami COSMOS. Predtým boli certifikované francúzskym certifikačným orgánom ECOCERT podľa normy COSMOS. ECOCERT

Spoločnosť ECOCERT bola založená vo Francúzsku roku 1991, špecializovala sa na certifikáciu ekologických poľnohospodárskych výrobkov a bola úplne prvým certifikačným orgánom, ktorý vyvinul normy pre „prírodnú a ekologickú kozmetiku. ECOCERT sa stal celosvetovým meradlom ekologickej certifikácie a získal si dôveru spotrebiteľov a odborníkov.

 

Norma ECOCERT bola stanovená na kontrolu zložiek, výrobného procesu a balenia, aby sa zabezpečilo, že všetko od miesta, kde sa rastlina pestuje, po balenie, ktoré vidíte na poličke, je v súlade s touto normou. ECOCERT schvaľuje používanie iba „zelených chemikálií“ a akredituje výrobky, ktoré spĺňajú jeho prísne kritériá. V záujme zabezpečenia ekologického produktu sa ECOCERT snaží podporovať používanie prísad pochádzajúcich z obnoviteľných zdrojov a výrobné procesy, ktoré sú bezpečné pre životné prostredie. Okrem kozmetických výrobkov a uznaných prísad má ECOCERT tiež certifikáciu a kontrolu ďalších ekologických výrobkov, ako osviežovačov vzduchu, textilu, spa produktov a čistiacich prostriedkov. Norma ECOCERT je akreditovaná v súlade s normou ISO 17065 a momentálne spadá pod širšiu normu COSMOS, ktorá je uvedenú vyššie, a ktorá bola stanovená začiatkom roku 2017.

 

Všetky produktové obaly a produktové online stránky Juicy Chemistry uvádzajú kompletný zoznam zložiek ,a taktiež rozpis koľko percent z uvedeného zoznamu zložiek je prírodného pôvodu a pochádza z organického farmárstva.

Transparentnosť pre nás znamená hľadanie globálne uznávaných externých certifikácií, takže viete, že naše formulácie a procesy sú dôkladne preskúmané a že v mene zákazníka je vykonávaná náležitá starostlivosť.

 

FSSAI     GMP_CERTIFICATE     ISO_Certificate     Jc_cosmos     tm1