DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ PRE KRÁSU VAŠICH PIER

 

Na starostlivosť o pery sa dá ľahko zabudnúť, a to hlavne pokiaľ nie je zimné obdobie. Najprv sa pozrime, prečo si pery vyžadujú osobitnú pozornosť a starostlivosť po celý rok.

 

Malá anatómia pier

Vďaka svojej anatómii je nevyhnutné udržiavať pery zdravé a hydratované. Prečo? Pokožka pier sa podstatne líši od tej na iných častiach tela.  V porovnaní s typickou pokožkou tváre  je veľmi tenká a citlivá. Viete, čo dodáva perám ružovkastú farbu?  Sú to cievy, ktoré presvitajú cez pokožku pier, pretože koža na perách obsahuje veľmi málo melanínových buniek. Pery nemajú žiadne vlasové cibuľky ani potné žľazy. Takže sa ani nepotia, ani neprodukujú kožný maz, a ani ich nepokrýva žiadne ochlpenie, a tým nie sú chránené pred vonkajšími vplyvmi. Práve preto je ich pravidelné zvlhčovanie pier nevyhnutnosťou.


jc beautiful lips

 

Teraz sa pozrime na vonkajšie faktory, ktoré môžu spôsobovať to, že sú pery suché, dehydrované, pigmentované, alebo, že je narušený ich prirodzený zdravý stav.  

 

Vonkajšie faktory, ktoré ovplyvňujú stav našich pier

 

Enviromentálne faktory

Pery sú vystavené vonkajším vplyvom viac ako iné časti pokožky. Drsné, suché a chladné poveternostné podmienky môžu pery ľahko vysušiť. Preto by sme im mali dopriať pravidelnú hydratáciu a výživu.

 

Poškodenie slnkom

Škodlivé UV lúče slnečného žiarenia môžu spôsobiť  nielen nadmerné vysušenie ale aj zmenu sfarbenia pier pretože ako sme spomínali, pokožka pier je veľmi tenká, jemná a má veľmi málo melanínových buniek. Pery, ktoré sú neustále vystavené prudkým slnečným lúčom, môžu stmavnúť podobne ako pokožka iných častí tváre.

 

Olizovanie pier

Olizovanie pier je zvykom, ktorý má väčšina ľudí, avšak nie je náhradou balzamu na pery. Olizovanie nielenže dehydruje pery, ale môže tiež zhoršiť stav ich popraskania. Výsledkom môže byť to, že niekedy budú pery dokonca aj krvácať.

jc chapped lips

 

Fajčenie

Fajčenie škodí zdraviu rovnako ako vašim perám. Nikotín, absorbovaný do pier pri vdýchnutí cigaretového dymu, je ďalším „stmavovačom“ pier. Ak nechcete, aby sa vaše pery tmavli, vyhnite sa fajčeniu.

 

Zapálené kútiky, opar a infekčné ochorenia pier

Bolestivé a začervenané kútiky pier sú väčšinou výsledkom oslabenej imunity v dôsledku  pretrvávajúceho stresu, prekonanej chrípky alebo prechladnutia. Ďalším spúšťačom môže byť nedostatok niektorého z vitamínov skupiny B, zinku alebo železa.  Na vznik kútikov sme tiež náchylnejší po dlhšom užívaní antibiotík či pri nedostatočnej zubnej hygiene. Opar na perách je infekčné ochorenie, ktoré je zapríčinené vírusom herpes virus simplex. Ak sa vám objaví na perách a v jeho okolí opar, zvaný tiež herpes, balzam, rúž a iné prípravky starostlivosti o pery do jeho zahojenia vynechajte, aby ste opar neroznášali.

 

 Ako udržiavať svoje pery krásne zdravé?

 

Pravidelnou exfoliáciou

 Exfoliácia, alebo inak povedané peeling, je najlepší spôsob odstránenia odumretej kože. Najbezpečnejšou a najlepšou cestou zbavenia sa šupiniek na perách je použitie peelingu na pery.  Vyskúšajte 100 % prírodné, vegánske peelingy certifikovanej organickej značky Juicy Chemistry. Nielenže efektívne odstránia nelichotivé šupinky na vašich perách, zároveň ich ošetria vďaka vyživujúcim zložkám, ako bambucké maslo a mandľový olej.

Aplikujte malé množstvo peelingu na pery a za pomoci prstov ho 15 - 20 sekúnd jemne šúchajte po perách. Následne ho z pier umyte. Peeling sa odporúča používať raz do týždňa. Vyhnite sa mu v prípade výskytu hore spomenutých ochorení, ako opar, kútiky a podobne.

 

Screenshot_6_1     Screenshot_7_1

 

Pravidelným hydratovaním

Balzamy na pery sú vyvinuté tak, aby zvlhčovali a zabraňovali vysychaniu pier v dôsledku environmentálnych faktorov. Hydratačné oleje a maslá v prírodných balzamoch na pery prenikajú hlboko do buniek pokožky pier a zároveň ich liečia.

Vyskúšajte balzamy na pery značky Juicy Chemistry, bohaté na antioxidanty. Sú vyhotovené bez použitia akýchkoľvek syntetických látok, len z vyživujúcich masiel a prírodných olejov, ako argánový a mandľový olej, ktoré zanechajú vaše pery hebké, jemné a vláčne. Odporúčame balzam používať aj pred spaním, pretože počas spánku majú kožné bunky dostatok času na regeneráciu. Oplatí sa ten čas využiť. Balzamy (a tiež peelingy) na vás čakajú v týchto 2 prevedeniach:

TUSCANY LEMON & GREEN TEA_NEW BOX AND BOTTLE lip balm čokoláda

 

 

 CHCEM VIDIEŤ PRÍPRAVKY STAROSTLIVOSTI O PERY!

 

 JC lip scrub  JC balzamy