DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Soul Tree, značka aktívna v otázke udržateľnosti životného prostredia

Uhádnete aká je tá najčastejšia prísada na našich policiach? Je prítomná takmer vo všetkom, čo denne používame, ako mydlo, zubná pasta, sušienky, nápoje a kozmetika.

Avšak to, že je po nej vysoký dopyt spôsobilo vážne zhoršenie stavu životného prostredia a priviedlo tak 193 rastlín a živočíchov na pokraj vyhynutia.

Zložka o ktorej hovoríme je: palmový olej. Povieme si ako jeho rýchla kultivácia predstavuje vážnu hrozbu pre našu planétu.

 

Prečo je otázka palmového olej tak podstatná?

Na základe Svetového fondu na ochranu prírody (World Wide Fund) sa palmový olej nachádza v 50% všetkých balených produktov v supermarketoch. Taktiež sa využíva v krmivách pre zvieratá a ako biopalivo vo viacerých oblastiach sveta. Samotná India vyváža viac ako 9 miliónov ton ročne podľa reportu spravodajskej agentúry Reuters.

Ak ho porovnáme so sójovým, slnečnicovým a repkovým olejom je palmový olej viac všestranný. Je vysoko odolný voči oxidácii a poskytuje dlhšiu trvanlivosť výrobkov. Navyše, palmový olej je mimoriadne efektívny, pretože má najvyšší výnos rastlinného oleja. Jeho kultivácia si vyžaduje o polovicu menej pôdy než pri iných plodinách v porovnaní s ktorými tiež vyprodukuje viac oleja.

 

Problém, ktorý výroba palmového oleja predstavuje

V dôsledku rýchleho nárastu plantáží s palmovým olejom došlo k prudkému ničeniu obrovských plôch tropických dažďových pralesov. V prípade, ak je les na rašelinisku, je pôda úplne vyčerpaná. V krajinách ako Malajzia, Indonézia, Nigéria, Thajsko, Ghana, Kamerun atď. to ohrozilo prirodzené prostredie mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, ako orangutan, tiger sumatrijský, trpazličí slon bornejský, hroch bornejský atď. Nehovoriac o nadmernom vykorisťovaní pracovníkov a závažnom porušovaní ľudských práv.

Prvý impulz, ktorý prichádza je úplné bojkotovanie palmového oleja, avšak je tu niekoľko faktorov a zainteresovaných strán, ktoré treba brať na vedomie. Po prvé, alternatívne plodiny nie sú tak nákladovo efektívne, po druhé, prechod na inú plodinu bude vyžadovať viac pôdy, čo povedie k ďalšiemu degradovaniu životného prostredia, po tretie, sabotovalo by to živobytie drobných poľnohospodárov, pre ktorých je kultivácia palmového oleja naďalej zisková.

 

Soul Tree podporuje udržateľný palmový olej certifikovaný RSPO

Vzhľadom na tieto zložitosti je umožnenie trvalo udržateľnej výroby palmového oleja jediným uskutočniteľným riešením a preto sme radi, že sme členom organizácie Okrúhly stôl o udržateľnom palmovom oleji (Roundtable on Sustainable Palm Oil - RSPO).

 

RSPO je organizácia založená v Malajzii, ktorá združuje rôzne zainteresované strany – od výrobcov palmového oleja, obchodníkov, výrobcov spotrebného tovaru atď. Má súbor enviromentálnych a sociálnych kritérií na produkciu certifikovaného trvalo udržateľného palmového oleja a na ochranu miestnych komunít, ktorých živobytie závisí na jeho výrobe.

Vzhľadom na to, že dodávatelia palmového oleja vo viacerých krajinách vrátane Indie ešte nespĺňajú smernice udržateľnosti, ktoré schválilo RSPO, budujeme partnerstvá na získavanie surovín od certifikovaných dodávateľov.

 

Jednou z našich priorít bolo vždy umožniť, aby sa vytváral trvalo udržateľný reťazec dodávateľov prostredníctvom etických transakcií, a touto iniciatívou sa snažíme našim zákazníkom prinášať čo najviac účinné, jemné a neinvazívne kozmetické prípravky.

 

Zdroj článku (original article source): www.soultree.in

 

Príbeh značky Soul Tree: https://www.organicabeauty.eu/blog/pribeh-znacky-soultree/

 

 

SORTIMENT PRODUKTOV ZNAČKY SOUL TREE

 27891497_150540075663117_2268544284854583296_n(1)