DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Slamienka, žltý zázrak na pigmentové škvrny

Vedeli ste? Slamienka, ktorá je v angličtine známa tiež pod menom helichrysum a immortelle, je rastlina, rastúca na skalnatej a piesočnatých zemi na pobreží krajín Stredomoria ( Španielsko, Francúzsko, Taliansko), a taktiež v Grécku, Chorvátsku, na Cypre, v Alžírsku a Maroku. Môžete ju rozpoznať podľa sýtožltých kvetov, ktoré kvitnú medzi májom a koncom júla, a taktiež podľa výraznej zemitej vône. Meno „Immortelle“ – nesmrteľná kvetina, slamienka získala ešte za doby antického Grécka vďaka tomu, že jej žlté kvety nestrácajú farbu ani po tom, čo odkvitnú a usušia sa.

A na čo sa slamienka využíva v prírodnej kozmetike? Táto zázračná rastlina „nakopáva“ obranyschopnosť pleti voči voľným radikálom, upokojuje zápal, a zabezpečuje regeneráciu kožných buniek, vďaka čomu je celosvetovo známa ako jedna z top bojovníkov proti depigmentáciám pleti. Slamienka hojí pokožku, zosvetľuje tmavé škvrny, jazvy a iné nedokonalosti pleti. Čerešničkou na torte sú jej výrazné omladzujúce účinky na pleť.

Ak vás trápi nerovnomerný tón pleti, jazvy po akné, pigmentové škvrny či vrásky dajte šancu dajte šancu pleťovému séru a tonizujúcej hmle značky Juicy Chemistry, ktorá získava slamienku do svojich depigmentačných prípravkov na organickej rodinnej farme v Chorvátskej Dalmácii.

 

Croatia farm helichrysum