DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Rozlúštenie označení v prírodnej kozmetike

 

 

Vďaka dostupnosti informácií na internete sa zvyšuje povedomie ľudí o tom, aké toxické a zdraviu škodlivé látky sa nachádzajú v bežnej komerčnej kozmetike. Sú často zamaskované pod nevysloviteľnými názvami, ktoré bežnému človeku v obchode až tak veľa nepovedia.

Vďaka dopytu po zdravej alternatíve kozmetiky sa v posledných rokoch dostáva prírodná kozmetika do popredia. Aj v rámci prírodnej kozmetiky sú určité označenia ako produkt netestovaný na zvieratách, vegánsky produkt, atď., ktoré nie sú každému jasné a ktoré neznamenajú jedno a to isté. Poďme sa na tieto označenia bližšie pozrieť. Pomôže vám to zistiť, aké máte preferencie a priority pri výbere tej správnej kozmetiky pre vás.

 

VEGAN / vegánsky produkt

Toto označenie hovorí, že prípravok neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu – ako napríklad želatína, včelí vosk, med, mliečny proteín... Je dobré dbať pri nákupe vegánskej kozmetiky aj na to, aby ste si podrobne pozreli zloženie. Aj syntetická zložka vie byť vegánska, ak neobsahuje nič zo zvieraťa. V Organica Beauty dbáme na to, aby boli naše vegánske prípravky prírodného charakteru, nie z laboratória. Pre ľahšiu orientáciu na stránke a uľahčenie vyhľadávania produktov s čisto rastlinným, vegánskym zložením sme pre vás pripravili kategóriu vegánska kozmetika. 

VEGÁNSKA KOZMETIKA

 

VEGETARIAN / vegetariánsky produkt

 Podobne ako pri strave, vegetariáni nejedia a nepoužívajú produkty vyhotovené z tiel zvierat, ako mäso, živočíšny tuk, želatína,... Na rozdiel od vegánov konzumujú výrobky, ktoré zvieratá produkujú, ako mliečne výrobky, med, prípadne vajcia, a preto vegetariánska kozmetika môže obsahovať zložky ako včelí vosk, prepustené maslo ghí, med, mliečny proteín a podobne.

 

CRUELTY FREE /  NO ANIMAL TESTING / netestované na zvieratách

Pri tomto označení si mnohí môžu mylne myslieť, že ak je produkt netestovaný na zvieratách, alebo označený „ bez krutosti na zvieratách „ tak automaticky neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu, pretože to takto dáva väčšiu logiku. Avšak toto označenie hovorí vyslovene len o tom, že značka nevykonávala laboratórne testy na zvieratách pri testovaní bezpečnosti jednotlivých zložiek produktu alebo samotný finálny produkt, bez ohľadu na to, či sú jeho zložky prírodné, rastlinné, syntetické či živočíšne.... V Organica Beauty dbáme na to, aby sme šírili krédo, že pre krásu nemusí nikto trpieť, vrátane zvieratiek, a preto u nás nájdete len značky, ktoré krutosť na zvieratách nepodporujú.

 

NATURAL / prírodný produkt

Obsahuje zložky, ktoré majú pôvod v prírode, nie v laboratóriu. Toto označenie zahrňuje aj nerastlinné zložky ako napr. med, maslo ghí, včelí vosk, mliečny proteín atď. Jedná sa len o uvedenie, že zložky nie sú syntetického charakteru.

 

ORGANIC - organický  / CERTIFIED ORGANIC – certifikovaný organický

Označenie „ organický“ poukazuje na to, že prísady v danom produkte boli pestované bez použitia škodlivých látok, ako pesticídy, toxíny, škodlivé postreky, hormóny... Ak je značka „certifikovaná organická“, znamená to, že celý výrobný proces podlieha kontrolám a dozoru certifikačnej agentúry a značka musí neustále spĺňať prísne kritériá, aby si mohla certifikát udržať. Certifikát je pre mnohých nakupujúcich zárukou organického pôvodu zložiek v produkte. Je však potrebné brať na vedomie, že získanie certifikátu renomovanej certifikačnej agentúry je pre kozmetické značky zdĺhavý a nákladný proces, do ktorého hlavne začínajúce, malé kozmetické spoločnosti často na začiatku nemôžu investovať. Je už na zvážení spotrebiteľa, či vyžaduje, aby mala kozmetika, ktorú nakupuje certifikát alebo nie.  

 

AYURVEDIC / AJURVÉDSKY

Ak je produkt označený ako ajurvédsky, znamená to, že bol vyhotovený na základe receptúr ajurvédy – prírodnej indickej medicíny, ktorá funguje už viac než 5000 rokov. Produkty sú tým pádom formulované tak, aby neplnili len kozmetický, ale aj terapeutický charakter.

 

NO GMO / GMO FREE

Poukazuje na to, že prísady, z ktorých je produkt vyhotovený neboli geneticky modifikované.

 

ECO-FRIENDLY

Označuje ekologický produkt, ktorý je recyklovateľný a taký, ktorý neznečisťuje životné prostredie. Často sa spomína v spojitosti s obalmi, napríklad, sklenená fľaša či recyklovaný kartón je ekologická alternatíva plastových a jednorázových obalov.

 

SUSTAINABLE  - pochádzajúci z trvalo udržateľných zdrojov

 

ETHICAL / ETICKÝ

Na vysvetlenie tohto lejblu použijeme výrok zakladateľa značky Soul Tree, Vishala Bhandariho. Naše suroviny zbierame prostredníctvom mimovládnych organizácií, ktoré pracujú s miestnymi farmármi a komunitami. Etické postupy zberu sa používajú na podporu obnovy lesa a na to, aby sa zabránilo vykorisťovaniu farmárov.“ 

 

Príbehy značiek, ktorých produkty máme  dostupné v Organica Beauty, si môžete prečítať na dole uvedených odkazoch. Dočítate sa viac o tom, aké sú ciele a zameranie konkrétnych značiek v rámci prírodnej kozmetiky.

 

Príbeh značky Soul Tree:

https://www.organicabeauty.eu/blog/pribeh-znacky-soultree/

 

Príbeh značky Juicy Chemistry :

https://www.organicabeauty.eu/blog/pribeh-znacky-juicy-chemistry/

 

Príbeh značky Biotique:

https://www.organicabeauty.eu/blog/pribeh-znacky-biotique/

 

juicy chemistrysoultree bdih1