DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Prvá pomoc na vyrážky a popálenú kožu po holení

Vyrážky po holení a popálenie sa žiletkou sú formou podráždenia kože, ktoré sú najčastejšie zapríčinené holením „na sucho“, tupými žiletkami alebo príliš agresívnym holením.

Väčšinou sa tieto príznaky iritácie kože objavia už niekoľko minút po holení. Na predídenie nepríjemných vyrážok a pálenia kože odporúčame:

  • Pravidelné vymieňanie žiletiek a vyhýbanie sa holeniu tupými žiletkami.
  • Vždy používať holiaci gél/ penu prípadne, ak nemáte prípravok určený na holenie poruke, tak aspoň použiť prírodné mydlo s obsahom výživných látok, na vytvorenie bohatej peny a ochranu pokožky pred podráždením a v horšom prípade porezaním.
  • Vyhradiť si na holenie dostatok času a priestoru, bez náhlenia sa, kedy často zabúdame správať sa k našej pokožke citlivo.
  • Chĺpky holiť v smere ich rastu.
  • Hydratovať oholenú oblasť upokojujúcim prípravkom po holení, na prevenciu iritácie kože.

Náš tip:  CHLOROFYLOVÝ GÉL NA UPOKOJENIE POKOŽKY PO HOLENÍ OD BIOTIQUE

 

100 % prírodný gél, ktorého hlavnou zložkou je chlorofyl, zelené  farbivo rastlín. Chlorofyl je v tomto prípravku získaný z aloe vera a riasy Gelidium amansii. Chlorofyl má silné antiseptické a protizápalové účinky na pokožku a bojuje proti oxidácii kožných buniek. Pomáha upokojiť zápalové prejavy na pokožke, ako začervenanie a podráždenie kože, príznačné pre aknóznu, problematickú pleť, a tiež po holení.

Navyše, aloe vera je známe pre svoju schopnosť regenerovať popáleniny od slnka, čiže je skvelým pomocníkom aj v prípade, ak máte po holení prípadne depilovaní na koži pocit pálenia. Vďaka nemastnému, gélovému zloženiu a schopnosti čistiť a sťahovať zanesené póry je tento prípravok vhodný v boji proti nečistotám pleti. Môžete ho aplikovať priamo na miesto postihnuté akné.  

 

biotique chlorophyl gelbiotique chlorophyl gel2