DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Príbeh značky SoulTree

O ZNAČKE

SoulTree je indická značka, ktorá ponúka certifikované prírodné produkty pre starostlivosť o pleť, telo, a tiež dekoratívnu kozmetiku. Všetky naše produkty využívajú autentické ajurvédske recepty a poctivo vybrané prírodné organické zložky, ktoré neškodia ale prinášajú úžitok.

Naše výrobky nesú trojitú pečať pravdy - ajurvédskej, organickej a etickej. Pravda je pre nás cestou ku kráse. Objavili sme to na našich cestách po Himalájach a na základe našich skúseností so staroindickými textami a Chartou Zeme - slávnom sprievodcovi, ktorý robí život a podnikanie spravodlivým a udržateľným. SoulTree je dnes zastúpená vo všetkých hlavných mestách Indie, ako aj vo Francúzsku, Nemecku, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve, Španielsku, Bulharsku, Ukrajine, Južnej Afrike, Austrálii a Japonsku.

Naši partneri a zákazníci patria do všetkých vekových skupín, pohlaví a národností. Ich počet nám umožňuje osloviť mnoho ďalších malých ekologických farmárov a zlepšiť tak ich príjmy, priniesť novšie a kvalitnejšie byliny a prírodné prísady a vyvíjať inovácie pre lepšie zdravie a blaho.

 

Počiatky SoulTree

Z pohľadu Vishala Bhandariho, generálneho riaditeľa a zakladateľa Soultree.„Bolo to v 90. rokoch. Vystúpil som zo svojej práce v obchodnom námorníctve naplnený energiou a sebavedomím a nadšený začať odznova. Bolo to tiež na prelome tisícročia, kedy ľudia na celom svete prehodnocovali svoje životy a premýšľali o tom, ako by mal byť svet v roku 2000.Výsledkom mnohých takýchto úvah bol dokument nazvaný Charta Zeme. Jeho preambula sa začala závažnými slovami; vravela: „Sme v kritickom okamihu v dejinách Zeme, v čase, keď si ľudstvo musí zvoliť svoju budúcnosť.“ Vďaka týmto slovám som dlho a ťažko premýšľal o dôsledkoch. Uvedomil som si, že všetko, čo som si zvolil za moje živobytie malo nevyhnutne dopad na svet. Či už to bol dobrý alebo negatívny vplyv, bola moja voľba. Vybral som si dobre.

Hovorí sa, že cesty sa otvárajú pre toho, kto vie kam kráča. To sa stalo so mnou. Počas mojich ciest do Himalájí (v šťáte Uttarakhand) som trávil čas s mimovládnymi organizáciami a skupinami farmárov, ktorí praktizovali ekologické farmárstvo. Verili mi dostatočne na to, aby som ich mohol podporiť pri budovaní trhov s ajurvédskymi bylinkami, ktoré organicky pestovali. S nimi boli moje prvé kroky na ceste k dobru. Podporoval som malých poľnohospodárov, ktorí sa snažili zachrániť nás a našu Zem pred pesticídmi a škodlivými chemikáliami. Marketingová podpora bola pre nich absolútne nevyhnutná, pretože priamo súvisela s ich živobytím.

Zaistenie a spravodlivé platby za ich produkciu boli vítanou alternatívou voči tomu, ako ich sprostredkovatelia zneužívali na miestnych trhoch. S cieľom vybudovať trhy a pomôcť malým farmárom získať spravodlivé ceny bola založená spoločnosť Vedicare Ayurveda Pvt Ltd. Byliny získavala priamo od poľnohospodárov a mimovládnych organizácií, aby zásobovala domácich a medzinárodných zákazníkov. Toto úsilie na podporu ekologických výrobkov prospievalo všetkým. Pôde, životnému prostrediu, farmárom, zákazníkom aj nám. 

Čoskoro sme si uvedomili, že tento okruh dobra sa musí rozšíriť, ak chceme pracovať s viacerými farmármi a do života ľudí privádzať čoraz viac organických zložiek. Vytvorili sme preto SoulTree, radu prírodných kozmetických produktov, vyhotovenú iba z prírodných a ekologicky pestovaných ajurvédskych bylín. 3 roky v laboratóriu. 3 členovia tímu (jeden chemik, jeden 70-ročný ajurvédsky lekár a 1 zapálený podnikateľ) a nespočetné noci bez spánku vyvinuli našu prvú sadu piatich prírodných kozmetických prípravkov na to, aby sme získali certifikát s označením „prírodný“ od BDIH v Nemecku.

Dnes sortiment SoulTree obsahuje 60 kozmetických produktov. Všetko vyrobené z ajurvédských extraktov za použitia prírodných a certifikovaných organických surovín. “DOBRO Vo svete plnom rýchlych a chemicky podporovaných kozmetických úprav si SoulTree vyberá cestu prirodzenosti. Vďaka rozsiahlemu výskumu a vývoju ponúkame zdravé riešenia pre starostlivosť o pleť, vlasy, a tiež produkty na líčenie. Dôraz je kladený na hĺbkové opravy, ktoré prichádzajú zvnútra, bez škodlivých vedľajších účinkov. Rovnako ako v prírode. ORGANICKY PESTOVANÉ ZLOŽKY, ktoré používame, sú buď organické alebo sú zberané bez chemickej kontaminácie z divokých lesov.

 

Etický pôvod

Naše suroviny zbierame prostredníctvom mimovládnych organizácií, ktoré pracujú s miestnymi farmármi a komunitami. Etické postupy zberu sa používajú na podporu obnovy lesa a na to, aby sa zabránilo vykorisťovaniu farmárov.  

 

Žiadne nebezpečné chemikálie

Uvádzame zoznam všetkých zložiek, ktoré sú obsiahnuté v našich produktoch. Nepoužívame produkty na báze ropy, SLS / SLES, silikóny, parabény, DEA / TEA, fenoxyetanoly alebo umelé vône a farbivá.

 

Čerstvé a ručne vyrábané produkty

Aktívne rastlinné extrakty, ktoré obohacujú naše výrobky, sú starostlivo a ručne vyrábané v pravej ájurvédskej tradícii. To znamená: zdravé produkty plné priaznivých účinkov.

 

Keď sa ajurvéda zíde s nemeckou inováciou

Trvalé kozmetické riešenia sme našli v ajurvéde, v starodávnych textoch a priekopníckej práci niektorých nemeckých spoločností, ktoré vytvorili účinnú kozmetiku bez škodlivých chemikálií, ako sú napríklad petrochemikálie. Takto inšpirovaní sme začali vyvíjať prírodnú kozmetiku tak, aby sa človek cítil dobre a vyzeral dobre zvnútra aj navonok. V našich laboratóriách bádanie a výskum pokračuje. O prírode a starostlivosti sa toho dá vždy veľa zistiť.

 

Medzinárodne certifikovaná značka

V súčasnosti sme jedinou značkou v Indii, ktorá je každoročne formálne certifikovaná renomovanou Európskou certifikačnou agentúrou BDIH z Nemecka. Vyhľadajte na produktoch SoulTree pečať BDIH „Certified Natural“. SoulTree je hrdým podporovateľom kampane za bezpečnú kozmetiku. Netestujeme na zvieratách.

 

Vytvárame okruh dobra

Záleží nám na tom, ako ovplyvňujeme svet, v ktorom žijeme. To je dôvod, prečo sme pri vytváraní a dodávaní našich produktov mimoriadne uvážliví. Za týmto účelom vynakladáme veľa malého a veľkého úsilia. Ako napríklad to, že zberáme organické zložky a spracúvame ich na základe pravej ajurvédskej tradície. Vážime si každý obchod a profesionálny vzťah. Zakladáme projekty zberu vody pre farmárov, ktorí pestujú v suchozemských oblastiach. Získavame certifikácie pre naše produkty ako „prírodné“ spoločnosťou BDIH v Nemecku. A nikdy netestujeme na zvieratách.