DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Príbeh značky Juicy Chemistry

Juicy Chemistry

Prvá indická kompletná rada organickej kozmetiky, certifikovaná ako „organická“ francúzskym certifikačným orgánom Ecocert, podľa šťandardu COSMOS V3.

 

jc new logo

 

Príbeh značky Juicy Chemistry

Kto vedel, že bežné telové mlieko na vyživenie pokožky obsahuje celú radu nevyslovyteľných chemikálií, produkty, ktoré o sebe tvrdia, že sú prírodné ledva obsahujú nejaké prírodné zložky a chutne voňajúce sprchové gély majú v sebe karcinogénne zložky? Jeden náhodný výlet do nákupného centra nám úplne otvoril oči.....

 

Značka Juicy Chemistry bola založená manželmi Priteshom a Meghou Asher roku 2014, s cieľom poskytovať efektívne produkty pre starostlivosť o pleť, formulované z najčistejších a najvýživnejších surovín, ktoré príroda poskytuje.

 

92691628_205374564094162_8711756521085076966_n(1)neroli butter1JC coco hibisus

 

 

Po viac ako desiatich rokoch trápenia sa hypercitlivou pokožkou náchylnou na akné a konzultáciách s mnohými dermatológmi Megha zistila, že produkty, ktoré používala jednoducho nefungujú. Toto sklamanie prinieslo odhodlanie nájsť „organickú cestu“ pre riešenie jej kožných problémov. Avšak po náhodnom stretnutí s obchodníkom, ktorý sa im snažil predať „prírodné“ produkty si Pritesh uvedomil, že niektoré zložky uvedené na zozname boli používané ako surovina v ich výrobnej jednotke na výrobu ropných produktov.

 

„Produkt som naspäť podal predajcovi a jediné čo mi šlo hlavou bolo to protirečenie, keďže predná etiketa kričala „prírodný a organický produkt“, zatiaľ čo na zadnej etikete sa ukrývali konzervanty, parabény, minerálne oleje, syntetické farbivá, parfémy a tak ďalej.“

– Pritesh Asher, spoluzakladateľ Juicy Chemistry

 

118385980_764496517633703_8509765723803306653_n

 

Hlbšia štúdia šokujúco odhalila, že väčšina kozmetických produktov, vrátane produktov pre bábätká obsahovali tieto škodlivé zložky. Keď tieto myšlienky zdieľali s rodinou a priateľmi, bolo im jasné, aké malé bolo povedomie o prítomnosti týchto chemikálií v kozmetike a o ich nepriaznivých účinkoch. Na trhu bola zjavná medzera, pretože nebola dostupná alternatíva pre zákazníkov, ktorí si želali prejsť na používanie úplne prírodnej značky pleťovej kozmetiky.

 

Pritesh, ktorý pochádza z výrobného prostredia, sa naučil a špecializoval na zložité formulácie a výrobné techniky, okrem iných zložitostí podnikania. Rozhodli sa využiť tieto vedomosti na vytvorenie jedinečnej línie starostlivosti o pleť, ktorá poskytne zjednodušené riešenia. Výrobky spoločnosti Juicy Chemistry boli formulované „ponorením sa“ hlboko do prírody a jej metód obnovy a omladenia. Základom výrobkov je intenzívny výskum éterických olejov a tradičných zložiek starostlivosti o pleť. Všetky sú formulované bez akýchkoľvek chemikálií alebo konzervačných látok. Len „destilovaná príroda vo fľaši“, pripravená na použitie!

 

CHCEM VIDIEŤ SORTIMENT ZNAČKY JUICY CHEMISTRY

 

juicy chemistrymydla jc

 

UDRŽATEĽNOSŤ

 

Koncept Juicy Chemistry sa „točí“ okolo otázky udržateľnosti. Produkty JC neobsahujú žiadne škodlivé chemikálie, ako parabény, faltáty, sulfáty. Produkty neznečisťujú vodu a nespôsobujú škody morskému životu. Suroviny si zadovažujeme eticky správnym spôsobom, od malých fariem a od malých dodávateľov. Tým, že sme láskaví k Zemi sme láskaví aj sebe samým. V Juicy Chemistry uznávame tento základný fakt a každodenne pracujeme na tom, aby všetky aspekty nášej značky boli vedené k čoraz väčšej udržateľnosti.

 

Croatia farm helichrysumFB_IMG_1577544588171[4286]Yarroway farm

 

Žiadne prázdne sľuby

Ubezpečujeme, že naše produkty sú a vždy ostanú bez obsahu škodlivých chemikálií.

 

Proti testovaniu na zvieratách

Naše produkty nie sú nikdy testované na zvieratách. Taktiež nenakupujeme suroviny testované na zvieratách.

JC PETA

 

Biologicky rozložiteľné produkty

Používame prírodné zložky, ktoré nepredstavujú riziko pre vodu, morský život a ľudské zdravie.

 

Recyklovateľné obaly

Naše produkty sú balené v recyklovaných a recyklovateľných obaloch.

 

Organické zložky

Usilujeme sa o to, aby sa všetky naše produkty vyrábali z organických surovín, ktoré zadovažujeme len od overených a certifikovaných dodávateľov.

 

FB_IMG_1577557897162[4283]tuscany lemon harvest1

 

S ohľadom na životné prostredie

Značka Juicy Chemistry sa zrodila so zameraním na zdravie pokožky, avšak väčšina našich princípov je taktiež v súlade s životným prostredím. To čo z prírody vezmeme sa snažíme obnoviť.

 

 JC rosehip 1

 

Naša „kuchyňa“

„Produkt je dobrý do takej miery do akej sú dobré zložky, z ktorých je vyhotovený. Cestujeme obrovské diaľky, od sviežich polí v Kašmíre po opojné hory v Nilgiris, od Mŕtveho mora, bohatého na minerály až po majestátne Alpy, aby sme vybrali tie najlepšie a najvýživnejšie ingrediencie, ktoré daný región ponúka.

Tieto bohaté a exotické zložky sú šikovným spôsobom zakomponované do našich produktov, za pomoci precíznych výrobných techník, čo dáva dohromady jemnú rovnováhu účinných aktívnych zložiek a výnimočnej funkčnosti.Formulácie produktov Juicy Chemistrystarostlivo vyhotovené zo zmesi esenciálnych olejov, masiel, základných olejov a botanických aktívnych látok, ktoré sú účinným zdrojom výživy pre ľudskú pokožku.

V našej „kuchyni“, pravidlom číslo jedna je to, že používame jednoduché, avšak efektívne zložky. Starostlivosť o pleť by nemala byť zložitá ale jednoduchá, ako zdravé stravovanie.„V našej snahe vyrábať produkty v najčistejšej a najsurovejšej podobe sme deriváty z ropy a petrochemikálie nahradili prírodnými zložkami. Týmto majú produkty síce kratšiu trvanlivosť, sú však omnoho zdravšie.

 

Rozumieme fyzikálnym a chemickým vlastnostiam všetkých zložiek a tomu, ako jedna druhú dopĺňajú počas nášho procesu formulácie. Ako výsledok naše produkty počas ich nanášania poskytujú maximálne terapeutické prínosy. Čo odlišuje Juicy Chemistry od komerčných značiek starostlivosti o pleť je to, že náš záväzok používať výhradne prírodné ingrediencie nemá vplyv na efektivitu produktov.Veríme, že dary prírody sú odpoveďou na väčšinu ochorení.“

 

Megha Asher, spoluzakladateľka Juicy Chemistry

148951465_421736182270959_5447924882725522135_n

 CHCEM VIDIEŤ SORTIMENT ZNAČKY JUICY CHEMISTRY