DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Príbeh značky Biotique

BIOTIQUE

 

Naše dedičstvo

Sme synonymom serióznej starostlivosti o pokožku a vlasy vyvinutou z ajurvédy, hlavnej lekárskej tradície v Indii už viac ako 5 000 rokov. Produkty Biotique sú založené na autentických ajurvédskych receptoch, ktoré boli prevzaté zo starodávnych a pôvodných ajurvédskych textov a odovzdávané z generácie na generáciu. Týmto spôsobom sa dostali k našej zakladateľke, ktorou je Vinita Jain.

V pradávnych dobách bolo zdravie a krása veľmi prchavé. Priemerná dĺžka života dospelého človeka bola 30 rokov, pretože príroda si vybrala svoju daň. Neskôr, približne pred 5000 rokmi, starovekí mudrci v Indii bádali v obrovských prírodných zdrojoch, aby predĺžili dĺžku života. Už predtým, ako boli postavené pyramídy vytvorili títo starovekí mudrci ajurvédu.

Je to veda o živote; zo sanskritského slova „ayur“, čo v preklade znamená „život“ a „veda“ čo predstavuje vedu alebo vedomosti. Ajurvéda je časom testovaný, prírodný systém medicíny, ktorý lieči celkového jednotlivca, podporuje prevenciu a liečenie zdravej mysle, tela, ducha a zmyslov. A len zakladateľka Biotique, Vinita Jain, má pravé ajurvédske recepty na prírodnú liečbu a omladenie.

 Zrodenie sa značky

1992: Rok, kedy sa začal Biotique a splnil sa sen mladého indického dievčaťa. Ako dieťa žila Vinita Jain v časovej kapsule ajurvédy, na čajových plantážach svojej rodiny na bujnom podhorí Himalájí, 500 míľ od najbližšej nemocnice. Jej prvými učiteľmi boli Majstri, ktorých predkami boli starovekí mudrci, ktorí vytvorili ajurvédu, jógu, meditáciu a iné osvedčené holistické filozofie. A tak Vinita Jain začala svoje celoživotné hľadanie toho, ako presadiť múdrosti svojho holistického dedičstva a sprístupniť ich tak, aby z nich mohli mať úžitok aj ostatní. Himalájski majstri žili v jaskyniach na pozemkoch rodiny Vinity Jainovej, kde sa naučila čítať sanskrit a študovala starodávne ajurvédske texty. Obzvlášť zaujímavé pre ňu boli recepty pre podporu mladosti a dlhovekosti. Vedeli ste, že ajurvéda je prvý systém na svete, ktorý venoval tak veľkú pozornosť problému starnutia?

Celá oblasť ajurvédskej medicíny sa venuje iba omladzujúcim a regeneračným tonikám a skrášľujúcim terapiám. Keď nastal čas, Vinita Jain opustila Himaláje, aby navštevovala univerzitu v Dillí. Po ukončení školy študovala biotechnológiu vo Švajčiarsku a využila svoje obrovské znalosti a záujem o bio-vedu, aby založila Biotique - nový vek účinnej organickej krásy. Je vizionárkou, ktorá predstavila modernú švajčiarsku biotechnológiu 5 000 rokov starej múdrosti. Dokopy to predstavuje to najlepšie z východu a zo západu, s autentickými, 100% vegetariánskymi aurvédskymi produktami pre starostlivosť o pleť, vlasy a wellness.                                                      

Dnes Vinita Jain riadi tím kvalifikovaných ajurvédskych lekárov, vedcov a švajčiarskych kozmetológov, ktorí navrhujú, vyrábajú a balia všetky produkty Biotique. Ajurvédski lekári sú odborníci v oblasti prírodnej medicíny a zdravotnej starostlivosti, ktorí získavajú celé množstvo poznatkov o prírode. Výsledok: vysoko účinné produkty pre starostlivosť o pleť a vlasy, ktoré ošetrujú a zachovávajú zdravie, krásu a pohodu ako nikdy predtým.

 

Naše poslanie

Vášeň pre kvalitu a udržateľnosť. Prísľub prírodne získanej ajurvédskej krásy, rozšírený o vedeckú odbornosť. Našim poslaním je uspokojovať rôzne potreby v oblasti krásy zákazníkov, ktorí hľadajú prírodné produkty, ktoré sú jednak efektívne, ako aj ekologické. Biotique dnes stelesňuje vrchol v autentickej indickej tradičnej medicíne, zdokonalený špičkovou švajčiarskou biotechnológiou - odkaz krásy založený na čistote produktu, udržateľnosti, univerzálnosti, priekopníckom výskume, vývoji a výrobe už viac ako 25 rokov. Prípravky Biotique nezakrývajú problémy ale ich odstraňujú. So 100% prírodnými botanikami. Žiadne chemikálie. Žiadne konzervačné látky. Žiadne testovanie na zvieratách. Všetko v ekologickom a recyklovateľnom obale a dermatológom testované pre overenie bezpečnosti.

 

Pestovanie dokonalosti

Produkty Biotique sú vyrábané zo 100% organicky čistých zložiek, ktoré neobsahujú konzervačné látky a pochádzajú z obnoviteľných zdrojov. Sú pestované, zberané, miešané a vyrábané na úpätí Himalájí. V Biotique sa rastlinné extrakty kombinujú s biotechnológiou na výrobu vysoko účinných produktov. Máme špeciálny proces extrakcie za studena, ktorý zachováva aktívnu zložku rastliny tak, aby inteligencia rastliny mohla interagovať s inteligenciou tela na podporu zdravia a krásy.

Produkty Biotique, vyrobené z ekologicky pestovaných čistých rastlinných extraktov, sa vyrábajú podľa noriem EHS a FDA a zahŕňajú zásady preventívnej medicíny pre každodenné použitie. Naše výrobky sú navrhnuté, vyrobené a zabalené kvalifikovanými lekármi ajurvédy, švajčiarskymi kozmetológmi a dermatológmi. Všetci naši ajurvédski lekári sú odborníkmi v rôznych oblastiach prírodnej medicíny a zdravotnej starostlivosti.Ako výrobca popredných svetových ájurvédskych kolekcií starostlivosti o pleť a vlasy sa spoločnosť Biotique zaväzuje priniesť vám najvyššiu kvalitu pre udržanie si prirodzenej krásy v každom veku.