DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Olejová masáž samého seba : ajurvédsky rituál pre zlepšenie zdravia a budovanie vzťahu k vlastnému telu

Ten najväčší dar, ktorý môžeme dať samému sebe je zdravé a vyživené „ja“, a to čo sa týka tela aj duše.  Indická prírodná medicína ajurvéda, je holistický systém medicíny, ktorý na zdravie človeka hľadí ako na celok, čo znamená, že hľadá súvislosť medzi fyzickým stavom človeka a jeho duševným rozpoložením. Oboje sú totiž  úzko prepojené a navzájom sa ovplyvňujú.

 

masaz

 

Podľa ajurvédy by sme si mali nájsť každý deň čas dopriať svojmu telu a mysli dávku sebalásky a starostlivosti. Jedným z mnohých ajurvédskych rituálov pre upevnenie zdravia a budovanie rešpektu voči vlastnému telu je ABHAYANGA  - olejová masáž vlastného tela. Má mnoho prínosov pre fyzické zdravie a duševnú pohodu, ktoré sme vám priblížili v predošlom blogu.

 CHCEM VEDIEŤ AKÉ SÚ ZDRAVOTNÉ VÝHODY OLEJOVEJ MASÁŽE

 

AKO SA AJURVÉDSKA „SEBA-MASÁŽ“ ROBÍ?

 

Vykonáva sa nie po ale PRED kúpeľom či sprchovaním, a to nasledovne.

  1. Olej pred použitím mierne ohrejte. Vezmite požadované množstvo teplého oleja na dlaň a naneste si ho na celé telo.
  2. Masírujte si hrudník a brucho krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek. Na drieku sa masírujte smerom dovnútra pozdĺž rebier.
  3. Pokračujte chrbtom a zadkom. Masírujte sa rovnými a dlhými pohybmi pozdĺž rúk a nôh. Po kĺboch sa pohybujte krúživými pohybmi.
  4. Masírujte si chodidlá vrátane prstov na nohách a chodidlách.
  5. Relaxujte 10 minút, aby pokožka vstrebala olej.
  6. Po tom, čo pokožka absorbuje olej si doprajte teplý kúpeľ, prípadne sprchu.

 

NÁŠ TIP:

Na vykonávanie ajurvédskej masáže vám odporúčame používať  anti-agingový telový olej s brahmi, manjisthou a sezamom certifikovanej organickej a ajruvédskej značky Soul Tree. Je vyhotovený z výťažkov z hojivých himalájskych bylín napustených do výživného sezamového a marhuľového oleja, na podporenie krvného obehu, zlepšenie elasticity pokožky a redukciu vrások na tele.

 

ANTI-AGINGOVÝ TELOVÝ OLEJ S BRAHMI, MANJISTHOU A SEZAMOM

32