DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

MODRÉ SVETLO : jeho dopad na zdravie a krásu

Hlavne v dnešnej dobe, v časoch pandémie COVID-19, sa vďaka opatreniam mnohé pracovné stretnutia, vyučovanie na školách, ba dokonca v niektorých prípadoch aj celé pracovné pozície posunuli do online prostredia. Mnohí tak kolegov z práce nevídajú na schôdzach v kancelárii ale na Zoom a Skype stretnutiach. Tiež náš voľný čas je poznačený pretrvávajúcou situáciu. V mnohých prípadoch je náš jediný kontakt s rodinou, známymi a priateľmi obmedzený na telefonát alebo video hovor.

Ak si to všetko poskladáme dokopy, zistíme to, čo tvrdia niektoré štatistiky, že až 50 % nášho života trávime pozeraním na obrazovky elektronických zariadení. Vedci zistili, že modré svetlo, ktoré vyžarujú obrazovky nielen že ničí náš zrak, ale vplýva tiež negatívne na pokožku. Pred tým, než si povieme aký dopad má modré svetlo na zdravie a krásu, a ako sa pred ním môžeme aspoň čiastočne ochrániť, pozrime sa na to, čo modré svetlo vlastne predstavuje.

 

1_1

 

ČO VLASTNE TO MODRÉ SVETLO JE?

Modré vysoko energetické svetlo je viditeľné svetlo s krátkou vlnovou dĺžkou. Podľa americkej oftamologickej akadémie je slnko hlavným zdrojom modrého svetla, ktorému sme dennodenne vystavení. Avšak do veľkej miery ho absorbujeme aj z osvetlenia a obrazoviek digitálnych zariadení. 

Nielenže prílišné vystavovanie sa modrému svetlu kazí zraknarúša prirodzený rytmus tela, vďaka čomu môže spôsobovať problémy so spánkom, ale má tiež negatívny dopad na zdravie našej pokožky. Stáva sa vám, že vás pri dlhej práci na počítači nadmerne vysušuje a štípe pleť, podobne ako pri pobyte na silnom slnku? Nie je to náhodou. Podľa názorov dermatológov má modré HEV svetlo podobný dopad na pokožku ako UV žiarenie a odhaduje sa, že jedna dávka modrého svetla sa vyrovná 2,5 hodinám pobytu na slnku.

Aké sú dopady modrého svetla na pokožku?

  • Spôsobuje nadmernú pigmentáciu pleti – pigmentové škvrny.
  • Prispieva k rozpadu kolagénových a elastínových vlákien, výsledkom čoho môžu byť vrásky a povolená pleť.
  • Obrazovky elektronických zariadení vysiľujú náš zrak a vysušujú citlivú pokožku očného okolia, čo môže viesť k vzniku vejárikových vrások, nazývaných tiež „kohútie stopy“ v očných kútikoch.

2_2

 

 

NAŠE TIPY, AKO SA CHRÁNIŤ PRED ŠKODLIVÝM MODRÝM SVETLOM A ĎALŠÍMI ŠKODLIVÝMI DOPADMI ELEKTRONICKÝCH ZARIADENÍ NA NAŠE ZDRAVIE

 

  1. Nainštalujte si filter, ktorý pohlcuje viditeľné modré svetlo, čím si ušetríte zrak a vašu pleť pred príbytkom nechcených vrások.
  1. Oči si môžete šetriť tiež používaním okuliarov proti modrému svetlu. Ak je to možné, zredukujte čas strávený sledovaním obrazoviek na minimum, prípadne si aspoň robte časté prestávky. Môžete si tiež nastaviť alarm v mobile alebo pripomienkovač v počítači, aby ste si spravili malú pauzu.
  1. Na uvoľnenie prepracovaných očí a spevnenie pokožky očného okolia môžete vykonávať cviky tvárovej gymnastiky, prípadne malú masáž očného okolia. Nazabudnite tiež na vyživujúci očný krém, ktorý ochráni pokožku očí pred vysušovaním a vznikom vrások.

 

Odporúčame:

VYŽIVUJÚCI OČNÝ KRÉM S MANDĽOVÝM OLEJOM

almond eye cream

  1. Ak vás trápi nadmerná pigmentácia, chráňte sa pomocou prípravkov s SPF a prírodných produktov proti pigmentovým škvrnám. Vyskúšajte tiež naše pleťové mlieka s SPF, ktoré sú vhodné aj pod make-up a sú skvelou náhradou pleťového krému v horúcom počasí.

 

Odporúčame:

 

OMLADZUJÚCE SÉRUM PROTI PIGMENTÁCIÁM

                                      

Bio dandelion visibly ageless serum 2 

       MRKVOVÉ PLEŤOVÉ MLIEKO S SPF 40

 

biotique carrot

 

  1. Aby ste sa vyhli bolesti v krku, vzniku vrások a ochabovaniu kože na spodnej časti tváre, snažte sa pri práci na mobile pohľad rovno, nie nadol. Obrazovku počítača si nastavte na úroveň očí.
  2. Podporte obranyschopnosť vašej pleti voči voľným radikálom pomocou séra bohatého na antioxidanty a vitamín C.

 

Odporúčame:

 

PLEŤOVÝ OLEJ S VITAMÍNOM C

Kakaduplum & 30 ml