DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Čo sú surfaktanty ako SLS a prečo ich v prípravkoch Juicy Chemistry nenájdete

Dnes chceme diskutovať o skupine prísad, ktoré sa nachádzajú najmä v čistiacich produktoch a sú všeobecne známe ako povrchovo aktívne látky - surfaktanty. Poďme im lepšie porozumieť!

Laicky povedané, povrchovo aktívna látka je zlúčenina, ktorá pomáha čistiacim produktom dobre sa zmiešať s vodou, na odbúranie nečistôt a vytvorenie bohatej peny.

 

Najbežnejšie používané povrchovo aktívne látky, ktoré ste si na niektorých etiketách v obchodoch určite prečítali, sú sulfáty, ako SLS (Lauryl Sulphate Sodium), SLES (Lauryl Ether Sulphate Sodium) a SCS (Sodium Coco Sulphate) a sú úplne syntetického pôvodu.  Poznáme aj povrchovo aktívne látky, ako je Coco Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinat a Disodium Cocoyl Glutamate, ktoré sú odvodené z prírodnej zložky, ale v konečnom dôsledku sú tiež spracované v laboratóriu.

 

„Prírodný“ je veľmi široký pojem, ktorý môže pre rôznych ľudí znamenať niečo iné. Niekomu napríklad môže stačiť iba prírodný pôvod zložky aj keď bola zložka synteticky upravovaná. Pre iného však chemické spracovanie prírodnej zložky môže spôsobiť, že bude napokon úplne neprírodnou, pretože sa jej prírodný profil zmenil chemickým spracovaním v laboratóriu. Značka Juicy Chemistry rada pomenúva zložky také aké sú. Čiže ak na obale píše kokos, tak si môžete byť istý, že nejde o syntetickú prísadu odvodenú z kokosu. Značka Juicy Chemistry totiž povrchovo aktívne látky v svojich prípravkoch vôbec nepoužíva.

 

Jej prípravky zamerané na čistenie pleti, vlasov a tela sú starostlivo formulované so saponizovaných (zmydelnených) prírodných olejov a rastlinných extraktov, aby vytvorili jemnú penu, ktorá krásne vyčistí a detoxikuje vaše vlasy a pokožku bez akýchkoľvek chemických detergentov, umelých penidiel, „bielkovinového“ biopolyméru, petrochemických tekutých zahusťovadiel a náterových látok, emulgátorov, konzervačných látok alebo umelých vôní odvodených z petrochemikálií.

Francúzsky certifikát ECOCERT je garanciou toho, že prípravky Juicy Chemistry tieto škodlivé chemikálie neobsahujú, a navyše je to certifikát potvrdzujúci organický pôvod zložiek, etické získavanie prísad a netestovanie na zvieratách.

 

 

jc new logococonut2