DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

Ako na akné s ajurvédskou značkou Biotique

Už od pradávna nachádzali ľudia najlepšie riešenia proti vyrážkam v prírodnej medicíne. Ajurvéda je indická prírodná medicína, stará viac ako 5000 rokov, ktorá prináša overené receptúry pre každý zdravotný a estetický problém, vrátane akné. Pretým ako si o tom povieme viac, pozrime sa na to prečo vyrážky vôbec vznikajú a ktoré sú ich časté spúšťače...

 

Prečo sa tvoria vyrážky?

Pupienky sa vytvárajú vtedy, keď sa naše mazové žľazy upchajú a infikujú, čo vedie k opuchnutým, červeným léziám naplneným hnisom. Takže keď odumreté kožné bunky upchajú póry, vytvorí sa infekcia, ktorej výsledkom sú vyrážky/akné.

 

Aké sú najčastejšie dôvody vzniku vyrážok/akné?

Niektoré z bežných príčin vyrážok/akné sú puberta, tehotenstvo, menštruácia, konzumácia antikoncepčných tabletiek, nezdravá strava ako tzv. rýchle občerstvenie, nedostatok spánku, stres, prílišné používanie make-upu, nedostatočné čistenie pleti – vrátanie spania s make-upom na tvári a dlhý pobyt v znečistenom prostredí.

 

Kto je najviac náchylný na tvorbu pupienkov?

Vo svete prevláda tvrdenie, že akné je bežnejšie u dievčat. Avšak, jednou z hlavných príčin tvorby vyrážok sú hormonálne zmeny, ktorými prechádzajú obe pohlavia počas obdobia puberty. Z toho dôvodu sú tínedžeri viac náchylný k tvorbe akné, avšak pupienky môžu postihnúť pokožku ľudí všetkých vekových skupín vrátane dospelých.

 

Aké prírodné riešenie prináša značka Biotique na riešenie problému akné?

Indická prírodná medicína ajurvéda si zakladá na zložkách ako neem, kurkuma, aloe vera, santal, nepálska gaultéria, valchárska hlinka či klinčeky. Biotique, sformuloval prípravky na báze časom overených ajurvédskych receptúr s obsahom práve týchto efektívnych aktívnych zložiek.

Neem

Kľúčovú úlohu produktov proti akné od Biotique zohrávajú výťažky stromu neem (zederach indický) so silnými antibakteriálnymi a antiseptickými účinkami, ktorý je v Indii prezývaný tiež „ľudová lekáreň“. Neem obsahuje prírodnú látku podobnú aspirínu, ktorá koži pomáha zbavovať sa baktérie spôsobujúcej akné.

Biotique vyvinul čistiaci gél 100% bez obsahu mydla a chemikálií,  namiešaný zo vzácnych výťažkov ajurvédskych rastlín neem, indický ženšen – ašvaganda, alpínia galangová, spolu s medom a mydlovými orechmi ritha , vďaka ktorým má čistiaci gél penivú konzistenciu.

 

Čistiaci gél s neemom pre všetky typy pleti

 

Bio neem purifying face wash 1

 

Nepálska gaultéria

Ďalší problém súvisiaci s akné sú jazvičky, ktoré po nich ostávajú. Vyskúšajte krémik s nepálskou gaultériou, ktorý môžete aplikovať priamo na postihnuté miesto. Je účinnou zbraňou pre kontrolu šírenia sa baktérie, ktorá spôsobuje začervenanie a iritáciu kože. Taktiež pomáha hojiť akné a poaknózne jazvičky a sťahovať póry bez nadbytočného vysušovania pleti.

 

Krém s nepálskou gaultériou na aknóznu pleť

 

6

 

 

Klinčeky

Klinčekový olej je známy pre svoje antibakteriálne účinky. Vyskúšajte klinčekovú pleťovú masku vyvinutú špeciálne pre potreby mastnej a aknóznej pleti, ktorá pravidelným používaním urýchľuje hojenie jaziev po akné, reguluje tvorbu kožného mazu, uvoľňuje upchaté póry, a tým prispieva k prevenciu vzniku ďalších nečistôt pleti.

 

Maska z klinčekov pre mastnú a aknóznu pokožku - 75 g

 7

 CHCEM VIDIEŤ VIAC PRÍPRAVKOV PROTI AKNÉ