DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

6 dôvodov prečo vyskúšať avokádový olej lisovaný za studena

 

Aj keď je často mylne považované za zeleninu, avokádo je v skutočnosti bobuľovité ovocie s pôvodom v Mexiku a Strednej Amerike.  V jeho strede sa nachádza jedno veľké jadro, ktorého lisovaním sa vyrába avokádový olej. Práve lisovanie za studena je považované za tú najšetrnejšiu formu získavania oleja, pretože nízka teplota zaručuje, že si olej zachová maximum cenných látok. Povedzme si viac o prínosoch avokádového oleja pre krásu...

 

177800850_825208841535823_6997503472206828548_n(1)

 

1. VYŽIVUJE A HYDRATUJE PLEŤ

 

Avokádový olej obsahuje vysoké percento vitamínu E, a tiež draslíka, lecitínu, mastných kyselín a mnohých ďalších dôležitých látok, ktoré vyživujú a hydratujú pleť. Vonkajšia vrstva kože, známa ako epidermis, ľahko absorbuje tieto živiny, ktoré tiež pomáhajú vytvárať novú, zdravú pokožku.

 

2. MÁ OMLADZUJÚCE ÚČINKY – PROTI VRÁSKAM A PIGMENTÁCIÁM

Kyselina olejová obsiahnutá v avokáde podporuje tvorbu kolagénu v koži a rast nových kožných buniek. Ľahko preniká do pokožky a dobre účinkuje na zrelú pleť, na ktorej sa podpísali prejavy starnutia, ako vrásky či pigmentové škvrny od slnka. Avokádový olej môžete používať vo forme  100 % organického, za studena lisovaného pleťového oleja s kvapadlom značky Juicy Chemistry, a po jeho nanesení pomasírovať tvár prstami, prípadne tvárovým valčekom (faceroller).

 

avocado oil JC oil

 

3. ZMIERŇUJE PRÍZNAKY ZÁPALU PRI PSORIÁZE A EKZÉMOCH

 

Antioxidanty a vitamíny v avokádovom oleji môžu pomôcť upokojiť suchú, podráždenú a šupinatú pokožku spojenú s chronickými stavmi kože, ako ekzém a psoriáza.

Ak vás trápi nejaký z chronických svrbivých kožných ochorení na pokožke tela alebo hlavy, vyskúšajte avokádový olej. Najprv však vykonajte test znášanlivosti na malom kúsku kože, aby ste sa ubezpečili, že vaša pokožka na neho bude dobre reagovať.

 

4. URÝCHĽUJE HOJENIE KOŽNÝCH RÁN A POPÁLENIA OD SLNKA

Avokádový olej môže pomôcť k rýchlejšiemu hojeniu kožných rán. Esenciálne mastné kyseliny a kyselina olejová v avokádovom oleji podporujú syntézu kolagénu, čo je proces vytvárania nového kožného spojivového tkaniva.  Trošku ste to pri pobyte na slnku prehnali a popálili si kožu? Nezúfajte. Antioxidanty v avokádovom oleji môžu pomôcť zmierniť príznaky popálenia kože. Výskum z roku 2011 ukazuje, že vitamín E, beta karotén, vitamín D, bielkoviny, lecitín a esenciálne mastné kyseliny v oleji môžu upokojiť popálenú pokožku a podporiť jej hojenie.

 

5. BOJUJE PROTI SUCHOSTI POKOŽKY HLAVY A LÁMAVOSTI VLASOV

Aplikácia teplého avokádového oleja na pokožku hlavy môže pomôcť znížiť výskyt lupín a ďalších problémov spôsobených suchou, šupinatou pokožkou hlavy. Tiež dodá hĺbkovú hydratáciu suchým, lámavým vlasom a zregeneruje poštiepené končeky. Jednoducho vložte fľaštičku s olejom do misky s horúcou vodou a nechajte, aby sa ohrial. Ak máte suché a poškodené vlasy, vlasovú kúru s teplým avokádovým olejom si zamilujete!

 

6. ZLEPŠUJE ZDRAVIE NECHTOV

S avokádovým olejom už viac nemusíte skrývať vaše ruky. Pôsobí totiž priaznivo aj na hojenie suchých a lámavých nechtov a poškodenej nechtovej kožtičky. Draslík obsiahnutý v avokáde posilňuje nechty a vitamín E podporuje zdravý rast a lesk nechtov. Tak ako pri vlasoch aj tu platí, že ohriaty olej funguje ešte lepšie. Masírujte si ním nechty a pokožku v okolí nechtov pre znovunastolenie zdravia vašich nechtov. 

 

100 % ORGANICKÝ AVOKÁDOVÝ OLEJ LISOVANÝ ZA studena

avokadovy olej