DOPRAVA ZDARMA už od 39,90 € pri platbe kartou. (Neplatí pri doprave ,,Slovak Parcel Service - objemné balíky").

4 MÝTY O MASTNOM TYPE PLETI

1.MÝTUS: Prípravky s ochranným faktorom urobia pleť ešte viac mastnou

SKUTOČNOSŤ :  Používanie ochranného faktoru je kľúčové v režime starostlivosti o pokožku. V prípade mastného typu pleti je dôležité voliť ľahkú gélovú/krémovú konzistenciu, ktorá neupcháva póry, s obsahom upokojujúcich zložiek, ako aloe vera. Prípravok s ochranným faktorom používajte ako záverečný bod rannej starostlivosti o pleť, najmenej 15-20 minút pred vystavením sa slnečnému žiareniu.

Pozrite si náš sortiment prípravkov prírodnej slnečnej kozmetiky – ľahké opaľovacie krémy vhodné na tvár a pleťové mlieka obohatené o ochranný faktor SPF30 – 40.

SLNEČNÁ KOZMETIKA

2.MÝTUS: Mastnú pleť nie je potrebné krémovať

SKUTOČNOSŤ :  Hydratácia je kľúčová pre všetky typy pleti, vrátane mastnej. Dodaním potrebnej vlahy dostávajú mazové žľazy signál, že nemusia „ťahať nadčas“ a produkovať nadmerné množstvo mazu. Dôležité je tiež vybrať si krém vhodný pre váš typ pleti. Odporúčame pleťové mlieko ranný nektár, ktoré je výbornou náhradou pleťového krému pre mastnejšie typy pleti. Rýchlo sa absorbuje do pokožky, vyživuje a dodáva jej potrebnú vlahu. Navyše nezanecháva na pokožke mastný film a je obohatené o ochranný faktor SPF 30,  čím je vhodné aj na horúce letné dni pod makeup. 

 

morning nectar

 

 

3.MÝTUS: Mastná pleť starne pomalšie než suchá pleť

SKUTOČNOSŤ :  Každá pleť napokon zostarne. Aj keď ľudia s mastnejšou pleťou môžu mať menej vrások, sú tu ďalšie známky starnutia, proti ktorým je potrebné pleť chrániť, a to pigmentové škvrny, nerovnomerný tón pleti, strata pevnosti pleti a rozšírené póry. Ľahké hydratačné  prípravky bohaté na antioxidanty a omladzujúce zložky môžu pomôcť predísť prípadne zredukovať tieto symptómy.

 

ANTI-AGINGOVÉ PRÍPRAVKY

 

4.MÝTUS: Na to, aby bola mastná pleť jasná a bez prebytočného mazu je potrebné každodenná exfoliácia

Úlohou peelingu je predovšetkým odstrániť z pleti odumreté kožné bunky, a preto nie je potrebné a neodporúča sa, a to ani nositeľom mastného typu pleti, používať peeling viac ako 2 krát týždenne (ideálne pred použitím masky). Vyskúšajte peeling so santalom, kurkumou a rozdrvenou škrupinou vlašského orecha, ktorý odstráni odumreté bunky a prebytočný maz bez toho, aby pleť oberal o potrebnú vlahu.

Pleťový peeling s vlašským orechom, kurkumou a chladivým santalom - 100 ml

 

face scrub1